Váš problém


Váš problém

Váš problém :: DERMATREND - Laserová a estetická dermatológiaJazvy

Delenie jaziev:

  • atrofické
  • hypertrofické
  • keloidy

Každé poklesnutie, či vyvýšenie kože vybočujúce z rámca prirodzenej štruktúry pokožky ju robí nevzhľadnou. Vo veľkej miere sa na týchto odchylkách podieľajú jazvy.
Najčastejšími príčinami vzniku vpadnutých, poklesnutých jaziev sú akné, ovčie kiahne, žiaľ, najpočetnejšie postihujú tvár. Sú to aj úrazy a operácie.
Jazvy zhrubnuté tzv. hypertrofické a keloidné sa môžu vyskytovať kdekoľvek na tele. Sú dôsledkom poruchy v procese hojenia, pri ktorom dôjde k nadmernému "hojeniu", až vznikne tkanivo navyše. Niektoré sú komplikované sprievodnými pocitmi svrbenia či dokonca bolesti. Objavujú sa po akné, po úrazoch a operáciách ale i po očkovaní, zriedka aj spontánne, bez zjavnej príčiny.

Liečba jaziev

V prístupe k liečbe je dôležité zohľadniť typ jazvy, jej lokalitu vrámci tela a v neposlednom rade vek jazvy. Čerstvé jazvy sa liečia inak ako sa pristupuje k liečbe jaziev starších ako 1 rok. 

Možnosti liečby sú pomerne široké. Liečba lokálna, fyziatrická, injekčná, kryoterapia, laserová liečba, rontgenová  či chirurgická a iné, dávajú k dispozícii rozsiahlu škálu možných liečebných kombinácii. Najmä u jaziev odolávajúcich sólo liečbe je spojenie viacerých liečebných postupov potrebné k dosiahnutiu pokroku v liečbe a želanému estetickému výsledku.

 


Aké môžu byť očakávania

Medicína zatiaľ nevie jazvy úplne odstrániť. Vhodnými liečebnými postupmi sa snažíme jazvy zmeniť na nenápadné.
Drobné jazvy sa môžu stať takmer neviditeľné. 
U stredných a veľkých jaziev je snaha o maximálne estetické vylepšenie. Proces môže byť zdĺhavý.
Cieľom je jazvu vyrovnať na úroveň okolitej kože a farebne ju čo najviac zjednotiť s prirodzenou farbou pokožky
Zo skúsenosti tu naplno platí príslovie:" Trpezlivosť ruže prináša."


Fotogaléria

TOP