Váš problém


Váš problém

Váš problém :: DERMATREND - Laserová a estetická dermatológiaPotenie

Nadmerné potenie

Pri zvýšenej fyzickej i psychickej aktivite, počas letných horúčav, sa človek  potí. Je to prirodzený proces , ktorý je súčasťou termoregulácie ľudského organizmu.

Primárna hyperhidróza
Pri tomto type dochádza k nadmernému poteniu jednej alebo viacerých oblastí tela a tento stav sa zvyčajne začína počas detstva alebo dospievania. Hoci sa môže vyskytnúť kdekoľvek, často postihuje podpazušie, ruky, nohy a čelo.

Sekundárna hyperhidróza
Tento typ nadmerného potenia sa vyskytuje na rôznych častiach tela a nemusí byť symetrické. Časté je v spánku a nad ránom. Sekundárna hyperhidróza je výsledkom základného zdravotného stavu alebo je vedľajším účinkom lieku, výživového doplnku, či nadmerného pitia potopudných rastlinných odvarov.

V prípade podozrenia na vedľajší prejav  iného ochorenia sa dopĺňajú diagnostické vyšetrenia.
U niektorých osôb však dochádza aj k spontánnemu poteniu bez zjavnej príčiny a intenzita tohto potenia niekedy naberá až extrémne rozmery nepredstaviteľne znepríjemňujúce život v spoločnosti. Nežiadúce sú neestetické, nehygienicky pôsobiace mokré mapy často spojené s  nepríjemným zápachom (bromhidróza). Následkom nadmerného potenia býva nepríjemný pocit, neustále sebakontrolovanie či znížené sebavedomie, niekedy aj problémy v pracovnom kolektíve. V neposlednom rade vedie aj  k predčasnému vyraďovaniu obľúbených častí vášho šatníka. To všetko sú faktory, ktoré vedú k hľadaniu spôsobu ako zmierniť prejavy potenia.

Terapia: Botulotoxín / nadmerné potenieTOP