Váš problém


Váš problém

Váš problém :: DERMATREND - Laserová a estetická dermatológia

Príprava na zákrok

Príprava na zákrok:

0 minút

Dĺžka zákroku:

Dĺžka zákroku:

10-30 minút


Opakovanie zákroku:

Opakovanie zákroku:

1-3 dni

Viditeľný výsledok po dobe:

Viditeľný výsledok po dobe:

1-3mesiace


Tejpovanie nechtov

Tejpovanie je skôr známe z rehabilitačnej, lymfologickej, ortopedickej a športovej medicíny, pri ktorej sa využíva inovatívna vynikajúco adhezívna elastická, poloelastická páska, v anglickom jazyku tape, od ktorého sa udomácnil aj názov tejto techniky.

Pri problematike zarastajúcich nechtov si našla táto staronová technika svoje miesto práve vďaka špeciálnym a vylepšeným vlastnostiam tohto  zdravotníckeho materiálu. 
Použitím viacerých tejpovacích techník  a pochopením princípu ich fungovania sa dá výrazne odľahčiť zarastajúcemu nechtu najmä v počiatočných štádiách tohto postihnutia.


Komu je procedúra určená

Tejpovanie  na zdravej koži je možné u rôznych vekových skupín, s prihliadaním na hrúbku kože, jej citlivosť či precitlivenosť.


Ako prebieha procedúra

Aplikáciu tejpov prevádza zaškolený zdravotnícky personál.
Kožu v okolí liečeného nechtu je potrebné vhodne pripraviť.
Dôležitou časťou procedúry je výber správnej veľkosti tejpu, ako aj technika naloženia tejpu.

Veľkou výhodou je, že počas aplikácie prevádzame zároveň podrobnú inštruktáž pacienta, ktorý následne túto liečbu aplikuje sám na sebe v domácich podmienkach bez nutnosti častých návštev ambulancie.

UPOZORNENIE: Tejpy sa nesmú skladať tzv. strhávaním, ako pri iných zdravotníckych páskach (leukoplast, leukopor a pod.), nakoľko by mohlo dôjsť k vážnemu poškodeniu kože zvlášť u detí a pri stenčenej, citlivej koži.

Ako správne zložiť tejp:
Zásadne pri odstraňovaní je potrebné tejpy najprv dôkladne navlhčiť vodou. Pokiaľ pri opatrnom odstraňovaní problém s fixáciou pásky na koži pretrváva, odporúčame použiť aj olej (môže ísť o slnečnicový, olivový a pod.)


Komu nie je procedúra určená

  • pri precitlivelosti či alergii na leukoplast a podobné materiály. Tu máme možnosť urobiť test s hypoalergénnou tejpovacou páskou pred zahájením liečebnej aplikácie.
  • na koži vykazujúcej známky zápalu, poranenia, infekcie
  • pri fragilnej koži v dôsledku ochorenia, veku


Fotogaléria

TOP